Офіційний сайт КДНЗ №5 «Теремок» Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Травень 2022 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Пошук

Медична сестра

Основні завдання сестри медичної старшої закладу дошкільної освіти:

1. Постійний контроль за станом здоров'я дітей.
2. Проведення обов'язкових медичних оглядів дітей
.
3. Надання невідкладної медичної допомоги дітям у разі гострого захворювання або травми.
4. Здійснення контролю за дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності, навчального навантаження.

5. Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму.
6. Проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу.

Організація медичного обслуговування.

Медичне обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" (ст.34), Положення про дошкільний навчальний заклад, Постанови Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 № 826 «Про затвердження Порядку медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі», наказу МОЗ та МОН України від 30.08.2005 №432/496 «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей в ДНЗ».

У ДНЗ створенні відповідні умови для проведення медико-профілактичних, оздоровчих заходів, для забезпечення розвитку, виховання і навчання дитини. Надається базовий етап фізичного, психологічного та соціального становлення особистості дитини. У закладі є медичний кабінет, ізолятор, спортивний зал, кімната психо-моторної корекції,Сенсорна кімната,Соляна кімната, Фітобар.Забезпечується різнобічний розвиток дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, психічних та фізичних особливостей. Медико-профілактичні заходи здійснює безпосередньо старша медична сестра . Надається невідкладна медична допомога дітям у разі гострого захворювання або травми.

З перших днів перебування дитини у закладі ведеться постійний контроль за станом здоров’я дошкільників.. Сестра медична старша у присутності вихователів оглядають дітей, педагоги та медики обмінюються думками про стан здоров'я малюків. На основі медичних показників заповнюють «Карти здоров'я. Згідно діагнозів укомплектовуються групи здоров'я.

Сестрою медичною старшою контролюється ефективність виконання оздоровчих, протиепідемічних, лікувально-профілактичних заходів.

Огляд дітей на педикульоз проводиться один раз на тиждень із записом у відповідний журнал «Огляд дітей на коросту та педикульоз»

Щомісяця сестрою медичною старшою проводиться облік захворюваності дітей. Загальні показники захворюваності дітей та показники кожної групи висвітлюються в порівняльних таблицях. За результатами аналізу складаються заходи щодо зниження рівня захворюваності дітей в заклді.

З метою запобігання захворюваності плануються і аналізуються фізкультурно-оздоровчі заходи: проведення фізкультурних дозвіль, розваг, днів здоров'я. Два рази на рік проводиться оцінка фізичної підготовленості дітей. Контролюється дотримання режиму дня й організація роботи групи з урахуванням специфіки сезону, дня тижня, загального настрою дітей, сформованість культурно-гігієнічних навичок у дітей різних вікових груп. Протягом року проводяться профілактично-оздоровчі заходи: вживання кисневих коктейлів, фіточаїв та сеанси галотерапії в Соляній кімнаті. Проводяться просвітницька робота з батьками через інформативні « Куточки здоров'я» . Щоквартально контролюються антропометричні данні дітей.Один раз на рік в плановому порядку проводиться диспансерний огляд дітей. Інформація про результати медичних оглядів передається керівництву лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання дитини.