Офіційний сайт КДНЗ №5 «Теремок» Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Липень 2022 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Пошук

Ресурс для сучасних батьків

Для чого потрібен психолог?

  Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.

  А чим же займаються дитячі психологи?

  У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?

  Особливої уваги з боку психолога потребують дошкільнята. Постійно переконую батьків у тому, що візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно та виявити причини труднощів, якщо вони є.

  Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики.

  Чомусь про психологів іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність».

  Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.

  Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період).

  Що відбувається в ці моменти? Розумію, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, щось радикально змінюється.

  Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах.

  Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів. Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти.

  Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.

Що роблять дитячі психологи?

  Які методи, на мою думку, найбільш ефективні в роботі психолога? В першу чергу, це - психодіагностика.

  Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик.

  Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.).

  Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей.

  Я пропоную дитині щось намалювати. Можу погратися з нею в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збираю необхідні дані.

Велику увагу приділяю розвиваючим заняттям.

  За допомогою розвиваючих психологічних ігор допомагаю розвинути у дитини різні необхідні навички і якості: увагу, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення.

  Найчастіше розвиваючі психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймає соціальні норми.

 Важливе значення у роботі психолога має корекційно-відновлювальна робота.

  За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів, може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота.

  Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій.

  Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережива сильний стрес:

- втрату близьких, фізичне або психічне насильство і т.п.

  Постійно урізноманітнюю методи в дитячій психотерапії. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском).

  Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом).

  Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.

 По мірі необхідності проводиться консультування батьків та сімейне консультування.

  У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків».

  І це насправді так.

  Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини, досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, до якої причетна дитина.

  На консультації допомагаю батькам побачити себе з боку, пояснюю необхідність об'єктивно оцінити свої методи виховання, ніколи не дорікати їм за що б то не було.

  Просто даю у руки батьків нові, більш ефективні інструменти виховання, розповідаю більше про вікові особливості малюка.

  Найкоротший шлях до успіху знає психолог, його завдання і полягає в тому, щоб надати максимальну допомогу родині у вихованні здорової, щасливої, талановитої дитини.

  Я вважаю дошкільний вік найважливішим у житті людини. Це фундамент, на якому в подальшому з’явиться дім. Він буде вдосконалюватися і в кінцевому результаті матиме міцні стіни, надійний дах і світле ядро.

  Діти – наше майбутнє і якими вони виростуть, залежить від суспільства, оточення та від нас. Більше всього хочеться, щоб вони почували себе щасливими. А хто може допомогти в цьому. Звичайно, батьки, вихователі, вчителі та психологи. Головне – ми повинні їх любити. Просто любити…